Haber

Adana’da Uyuşturucu Satıcısına 12 Yıl Hapis Cezası

Adana’nın merkez Yüreğir ilçesindeki evinde uyuşturucu satarken yakalanan sanık, 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Tutuklu sanık, Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya SG Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatı da duruşma salonunda hazır bulundu.

Savcı esasa ilişkin mütalaasında, sanığın Köprülü Mahallesi’ndeki evinde, arabayla kendisine gelen bir şahsa sentetik uyuşturucu satarken polis tarafından yakalandığını belirtti.

Savcı, sanığın olay tespit ve tutuklama tutanağı ve daha önceki benzer hata kayıtları dikkate alınarak “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan cezalandırılmasını ve tutukluluğunun devamını talep etti.

Sanık SG savunmasında uyuşturucu ticareti yapmadığını öne sürerek, “Hakkımda ortaya çıkan iddialar gerçeği yansıtmıyor. Suçlamaları kabul etmiyorum. Tahliyemi ve beraatımı istiyorum.” Bu kelimeyi kullandı.

Mahkeme, “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira para cezasına çarptırılan SG’nin tutukluluğunun devamına karar verdi.

haber-cayeli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu