Haber

Ek MTV ve konfigürasyonda son gün 31 Ağustos

2023 motorlu taşıtlar vergisi zammı ilk taksit son ödeme tarihi 31 Ağustos. Vergi, 2023 yılında araç sahiplerinin ödediği kadar olacak. Sadece bu yıl için geçerli ve bir kez ödenecek.

Eylül 2023’te ilk kez tescil edilen ve tescil edilen otomobiller için yıllık motorlu taşıtlar vergisinin yarısı kadar ek vergi alınacaktır. Ek motorlu taşıtlar vergisini ödemeyenler araçlarını satamayacak ve trafikten çekilemeyecek.

Ayrıca hurdaya çıkaramayacak veya yurt dışına ihraç edemeyecek. Denetim yapamayacak. Kahramanmaraş’ta depremden etkilenenler ek motorlu taşıtlar vergisinden muaf olacak.

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırması için son tarih 31 Ağustos. Peşin ya da taksitli seçeneğini tercih edip, ilk taksit son ödeme tarihinden sonra ödemeyen ya da eksik ödeme yapanlar dahil edilecektir. Mükellefler bu tutarların tamamını geç ödeme zammı ile Ağustos ayı sonuna kadar ödeyebilecek. Kanun katsayı uygulanmadan kullanılacaktır. Ancak peşin ödeme indirimi uygulanmayacaktır. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu