Haber

Milli Triatloncu Selinay Tuğçe Kır Olimpiyat Kotasını Hedefliyor

Avrupa Triatlon Kupası yarışlarında gençler kategorisinde şampiyon olan milli triatloncu Selinay Tuğçe Kır, öncelikli hedefinin olimpiyat kotası almak olduğunu söyledi.

Antalya Gençlik ve Sporİl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğrenim gören Selinay Tuğçe Kır, milli atletizm takımı antrenörleri Semra Pekyılmaz ve Deniz Pekyılmaz ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan’ı ziyaret etti.

Selinay Tuğçe Kır, ziyarette yaptığı konuşmada, ülkede triatlonun hızla yayılmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Çocuklara örnek olmaya çalıştığını anlatan milli sporcu, “Türkiye triatlonda hava koşullarıyla öne çıkan bir ülke. Bu sporu seviyorum. Amacım öncelikle olimpiyat kotası almak.” . Kariyerimi iyi bir şekilde bitirmem ve taçlandırmam gerekiyor. Bu nedenle hayatıma, dinlenmeme, yeme içmeme dikkat ediyorum.” “Triatlon’u hayatımın merkezi haline getirdim. Umarım olimpiyat madalyası kazanıp kariyerimi bu şekilde taçlandırabilirim.” ifadelerini kullandı.

Gürhan: “Selinay’ın başarısı kararlılığın hikayesidir”

21-22 Ekim tarihlerinde Mersin’de düzenlenen Avrupa Triatlon Kupası yarışlarında milli sporcuyu elde ettiği başarıdan dolayı tebrik eden Gürhan, “Selinay’ın triatlon gibi zorlu bir sahadaki performansı görülmeye değer. Sporcularımızın altın madalya kazanmasıyla büyük gurur duyduk. bir saatten fazla süren bir yarışla.” “Ulusal ve uluslararası yarışmalarda aldığı ödüller çok değerli. Selinay’ın başarısı azmin hikayesidir. Bu hikaye sayesinde birçok genç bu sporu yapmak isteyecek.” değerlendirmesini yaptı.

Gürhan, Türkiye’nin spor yatırımlarında öne çıkan bir ülke olduğunu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın başta spor altyapısı olmak üzere yapacağı yatırımlarla ülkenin her yerindeki gençlerin spora yönlendirilebileceğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu