Haber

Kırmızı Bültenle Aranan Uyuşturucu Karteli Lideri Dritan Recepi İstanbul’da Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kırmızı Bülten ile aranan ve Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu taşıyan ‘KOMPANİO BELLO’ isimli uyuşturucu kartelinin lideri Dritan REXHEPI’nin İstanbul’da düzenlenen operasyonda yakalandığını duyurdu. .

Operasyona ilişkin detayları sosyal medya hesabından açıklayan Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul’da düzenlenen ‘KARTEL OPERASYONU’ve İtalya ve Arnavutluk yetkilileri tarafından; Kırmızı Bültenile arandı ve Güney Amerika’dan Avrupa’ya ilaç sevkiyatıyapıcı ‘COMPANİO BELLO’ilaç adı Kartelin başı Dritan REXHEPI yakalandı.

Aziz milletimizin şunu bilmesini istiyorum; Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız.

Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu taşıyan uluslararası uyuşturucu karteli Kompanio Bello’nun başkanı Dritan REXHEPIİtalya ve Arnavutluk yetkilileri tarafından. “Kasten Cinayet, Uyuşturucu, Kaçırma/Hürriyetten Yoksun Bırakma, Seyahat Belgelerinde, Silah ve Mühimmatta Sahtecilik”senin hatalarından KIRMIZI BÜLTENSuçluların iadesi amacıyla uluslararası alanda aranıyordu.

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, İstanbul Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve İstihbarat Şube Müdürlüğümüz tarafından uluslararası alanda takip edilen Zehir Taciri, İstanbul Havalimanı’ndan ülkemize nakledildi. Benjamin Omar PEREZ GARCIAAdına kayıtlı Kolombiya pasaportuyla giriş yaptığı belirlendi. Dritan REXHEPI’yakalamak için hızlı bir şekilde kartel operasyonuTamamlandı.

İstanbul Narkotikle Mücadele Şubemiz, İstihbarat Şubemiz, Göçmen Kaçakçılığı ve Sınır Geçişi Şube Müdürlüklerimiz tarafından. Kartel liderinin yeri İtalyan Polisi ile ortak çalışma ve istihbarat paylaşımı sonucunda belirlendi. İstanbul Beylikdüzü’nde düzenlenen Kartel Operasyonu ileyakalanmış.

Operasyonu düzenleyen kahramanlarımızı tebrik ediyorum. Gözlerinden öpüyorum. Milletimizin duaları sizinle. Allah ayağınıza taş değdirmesin.

“Uyuşturucu tacirleri ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz kararlılıkla artarak devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu